Můj děda byl za první republiky sokolem v Proboštově u Teplic.V roce 1938 museli odejít s babičkou a mojí maminkou, které byly čtyři roky, do vnitrozemí a usadili se v Hradci Králové, kde jsem se v roce 1960 narodil. Ale zpět k dědovi - V Hradci Králové vedl po válce na Pražském předměstí Sokolskou kapelu, se kterou vyhráli na sletu soutěž dechových hudeb.
Nesmírně rád jezdím do Brna hrát báječným posluchačům a mám v tomto městě řadu přátel. Přeji nejen Sokolu Brno I, ale také celé sokolské organizaci, aby vždycky nacházela dobré a vysoce aktivní lidi, kteří mají ve své duši i agregáty na výrobu pozitivní energie, protože potom zprostředkují šanci oslovovat přicházející mladší generace.

Žijeme momentálně v poněkud duševně vyprahlé době, které můj kamarád říká zdánlivě nelogicky ,,džungle na Sahaře“. Určitě jsem v životě udělal i řadu chyb, ale jedno vím jistě: ať má ten či onen, to či ono náboženské a politické vyznání, nastává čas komunikování mezi sebou a lidé se musí domluvit na nějakých pravidlech životní hry, jinak to nedopadne dobře. Vám
všem přeji, aby jste vedle sebe měli co nejvíc jedinců, kteří se domluvit umí a mají srdce na správném místě.

Jen to nejlepší Vám vinšuje

JAROSLAV SVĚCENÝ
houslový virtuóz